Pierwszy taniec Młodej Pary

Pierwszy taniec Młodej Pary nie musi być standardowy.

Pierwszy taniec młodej paryDo tego bardzo ważnego dnia przygotowania trwają zazwyczaj długo, czasami nawet baaardzo długo. Niejednokrotnie Pary Młode przygotowują się także do pierwszego tańca. Z moich obserwacji wynika, że ok. 70 % nowożeńców decyduje się na standardowy „taniec przytulaniec”. Często jednak skracany (zwykle do 2:30 max 3 min.) – to oczywiście zależy od długości wybranej piosenki. Około 27 % par uczy się klasycznego układu tanecznego – przeważnie walca.
Bardzo rzadko (z obserwacji ok. 3 % par) można spotkać się, z często zaskakującym, szalonym pierwszym tańcem.

Ale dlaczego nie zdecydować się na coś oryginalnego? Niepowtarzalnego? Unikalnego? Nietypowego?

Chcąc zaskoczyć swoich gości weselnych wyszukanym układem tanecznym trzeba się do niego przygotować. Stworzyć choreografie, przygotować mix muzyczny i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć… 🙂

Tylko dobrze przećwiczony taniec nie powinien sprawić Wam kłopotów i co najważniejsze nie powinien stresować.

To czy zdecydujecie się na oryginalny, niezwykły, śmieszny pierwszy taniec, a może wybierzecie tradycyjny, standardowy taniec „przytulaniec”, wybór musi być dobrze przemyślany.

Można wspomóc się filmikami Młodych Par, których jest pełno na Youtube i można skorzystać z ich choreografii. Polecam także skorzystać z indywidualnych lekcji tańca, są do tego szkoły lub instruktorzy tańca, którzy mogą pomóc w opanowaniu zarówno klasyki, tańców latino lub ułożą oryginalną choreografię dopasowana do danej pary.

Z mojej strony mogę Wam podpowiedzieć jedno. Jeśli czujecie się na siłach, chcecie spróbować coś wyszukanego, możecie pomyśleć o takim nietypowym, pierwszym tańcu. Jeśli jednak wiesz, że Twój przyszły mąż lub żona będzie się stresować, może nie potrafi tańczyć – wybierzcie klasykę. Unikniecie niepotrzebnych nerwów i nie zaliczycie ewentualnej „wpadki”.

A teraz przykładowy mix, który stworzyłem na pierwszy taniec dla Pauliny i Dawida czy chociażby Izy i Dominika.

[audio:mix2.mp3]

Wszystkim Parom Młodym życzę udanego pierwszego tańca 🙂

 

Pierwszy taniec Młodej Pary, Oryginalny, Niepowtarzalny, Śmieszny pierwszy taniec Młodej Pary