Zabawy dla Pary Młodej

Uwaga! Strona zawiera dużo treści m.in. foto/video. Proszę o chwilę cierpliwości, aby cała zawartość strony została wczytana.

Wybór Nowej Pary Młodej – aktualizacja

Tradycyjne rzucanie welonem i krawatem. Do zabawy zapraszamy Panny i Kawalerów. Po zakończeniu konkursu nowa Para Młoda chwilę tańczy ze sobą.
Opcje:
1. Wybrana para tańczy ze sobą
2. Nowa Para Młoda wybiera sobie osoby, z którymi zatańczy
3. Nowa Młoda Para staje razem, DJ ich ustawia dokładnie do tańca, mówi jaka musi być poza do Walca, ustawienie rak, głowy. Gdy już nowi młodzi są przygotowani DJ włącza utwór „wyginam śmiało ciało”. Goście dopingują brawami lub tańczą w kółku dookoła.

Przysięga małżeńska

Pan Młody:

Kochana żono.
Uroczyście przysięgam,
Na świadków biorąc gości,
Że kochać Cię będę mocno,
I dochowam wierności – moim i Twoim koleżankom.
Nigdy złego słowa nie powiem – o teściowej.
Ponadto obiecuję, będąc nawet na wytrzymałości skraju,
Co roku poprawiać, przyrost naturalny kraju.

Pani Młoda:

Kochany Mężu,
Uroczyście przysięgam Tobie,
Że wstydu Ci nie zrobię.
Do sypialni nigdy nie zamknę drzwi,
Choćbyś pił i balował kilka dni.
Nie zapuszczę żurawia do portfela Twego,
Ponadto obiecuję tobie,
Tyle dzieci ci urodzić,
Ile w pocie czoła potrafisz mi zrobić.

Przykład:

Ile będzie dzieci

Ustawia się 2 krzesła tyłem do siebie w odległości ok. 5 metrów, na nich siadają młodzi. Na znak Państwo młodzi maja odwrócić głowę w jedna ze stron – w prawo lub w lewo. Jeżeli obydwoje odwrócą się w prawo – CÓRKA
Jeżeli obydwoje odwrócą się w lewo – SYN Jeżeli ich głowy rozejdą się w innych kierunkach – BLIŹNIAKI
Zabawę można powtórzyć 3, 4 razy, w zależności ile dzieciaczków się im już nazbiera i czy wyrażą chęci by było ich więcej.

Wróżby dla młodych

Przygotowuję 10 balonów, w środku wróżby. Para Młoda na przemian losuje balon, przebija i czyta wróżbę. Przykładowe wróżby
– zakupy robię ja
– ja podaje śniadanie do łóżka
– ja urodzę dziecko
– na piwo chodzę ja
– pieluchy piorę ja
– kasę trzymam ja
– ja rządzę w domu.

lub w innej formie

Będę sprzątać cały dom, Będę podawać śniadania do łóżka, Będę głową rodziny, Będę wydawać pieniądze, Będę wracać do domu nad ranem, Będę słuchać mądrych rad teściowej, Będę chodzić z kolegami na piwo, Będę prać pieluchy.

Przykład:


Całuski


Pan młody musi odpiąć welon pani młodej. Goście odliczają w tym czasie głośno czas. Następnie tyle razy, ile odliczono musi pocałować młodą, a goście proponują w jakie miejsca. Pani młoda robi to samo. Wygrywa ten kto zrobi to szybciej.

Rozpoznawanie partnera po ciele

Zabawa typowo oczepinowa przeznaczona dla Pary Młodej. Po oddaniu welonu i muszki Nowożeńcy mają pokazać czy się dobrze zdążyli poznać w okresie narzeczeństwa. Do konkursu przystępuje para młoda i grupa osób płci obojga. Najpierw sadza się w rzędzie kilka Pań z Panną Młodą w środku a pan młody /z zawiązanymi oczami/ ma ją rozpoznać po wymienionej części ciała. Najczęściej rozpoznaje małżonkę po kolanie, ale zdarzają się przypadki rozpoznawania po nosie, udach lub biuście. Zabawę powtarza się aż do rozpoznania osoby szukanej.
Po odnalezieniu Panny młodej role się zamieniają. Pan Młody siada wśród Panów na krzesełkach, a zadaniem Pani Młodej jest odnalezienie ukrytego małżonka, rozpoznając go po wymienionej części ciała. Najczęściej w tym przypadku tą częścią ciała jest nos, ale zdarzają się przypadki gdzie rozpoznaje Pana młodego po pępku, pośladkach lub po pocałunku.

Buteleczka

Panu młodemu zawiązuje się oczy, a na sznureczku (długim do ziemi) uwiązuje się np. długopis i stawia się przed nim butelkę.. młoda ma za zadanie tak pokierować młodym, aby trafił do butelki długopisem.. jak już trafi mówię przykładowo: „i tak będzie oto wyglądała noc poślubna”.

Zbieranie miedziaków

Pan młody zbiera miedziaki od swojej rodzinki, pani młoda zbiera pieniążki (też miedziaki) od swojej rodziny. Ten kto zbierze więcej będzie trzymał kasę w domu.

Zbieranie na wózek (podróż poślubną)

Zabawa ma swoje miejsce najczęściej po oczepinach. W zabawie bierze udział Para Młoda, Świadkowie i wszyscy chętni goście. Świadkowie dostają miseczki i siadają sobie pod sceną, Para młoda rozpoczyna taniec. Goście biorący udział w tej zabawie mogą tańczyć tylko z Parą Młodą, aby zatańczyć z Panem lub Panią Młodą należy uiścić opłatę u świadków. Zebrane pieniądze para młoda przeznacza na wózek dla swojego dziecka lub na podróż poślubną.

Porady małżeńskie

Zabawa, którą można zastosować zamiast tradycyjnego zbierania na wózek. Tworzymy dwa kółka. Jedno kółko tworzą sami mężczyźni, a w środku niego zostaje Pani Młoda, a drugie kółko tworzą kobiety, a w środku niego zostaje Pan Młody. Wszyscy goście w tych dwóch oddzielnych kółkach tańczą „w odbijanego” – panowie z Panią Młodą,
a panie z Panem Młodym. Za każdym razem goście udzielają porad małżeńskich – „Jak przeżyć ze sobą 50 lat?”. Gdy już wszyscy goście zatańczą w odbijanego z Parą Młodą, prowadzący podchodzi do Nowożeńców i pyta zarówno Panią Młodą oraz Pana Młodego – którą poradę małżeńską zrealizują w najbliższym czasie lub która porada małżeńska spodobała się najbardziej lub która utkwiła szczególnie w pamięci 

Test zgodności

Parą Młoda siada na krzesłach tyłem do siebie, w rękach mają kartki. Młoda ma 2 kartki z napisem: „ja” i „on”. Młody ma z napisami: „ja”, „ona”.
Wodzirej zadaje pytania typu: „kto pierwszy powiedział kocham cię”, „kto lepiej prowadzi samochód”, „Kto będzie trzymał kasę” „Kto pierwszy wyciąga rękę po kłótni”, „Kto pierwszy zasypia w łóżku” „Kto będzie zmywał po posiłkach?”, „kto będzie rządził w sypialni” „kto ma fajniejszych teściów”, „kto nawiązał znajomość pierwszy” itd., para odpowiada na pytania podnosząc do góry kartki jednocześnie, z wskazaniem JA lub ON/ONA.